مهاجرت به تورنتو

مهاجرت به تورنتو یکی از گزینه‌های جذاب افرادی است که قصد مهاجرت را به کشور کانادا دارند. مهاجران و فرزندان آن‌ها ۴۷ درصد جمعیت این شهر را تشکیل می‌دهند و تورنتو به دلیل تبدیل شدن به یک مرکز اقتصادی و رشد بی‌نظیر از نظر شغل‌های فناوری‌محور، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با این رشد عالی، این شهر در آمریکای شمالی به عنوان بهترین بازار کار برای شغل‌های مرتبط با فناوری شناخته می‌شود.

sdovm vnwoihrg7r8yhgtuhcfc4hu35vy3utnhi43hr34cruj 300x300 مهاجرت به تورنتو

برای مهاجرت به تورنتو روش‌های مختلفی مانند شغلی و تحصیلی را در اختیار خواهید داشت که براساس شرایط خودتان، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. البته، قبل از هر چیز بهتر است در مورد ویژگی‌ها و موقعیت‌های شغلی این شهر زیبا بیشتر بدانیم.

نکات مهم مهاجرت به تورنتو و شرایط بی‌نظیر این شهر

به دلیل مهاجرت افراد متخصص و ماهر، در سال ۲۰۱۹ تورنتو به عنوان بهترین شهر از نظر پیشرفت در کانادا و آمریکا شناخته شد و براساس بررسی اخیر دانشگاه Ryerson، لقب بهترین کلان شهر را به دست آورده است.

توسعه شهری تورنتو تنها در ۱۲ ماه، میزان ۱۳۰ هزار نفر برآورد شده است و این آمار مربوط به جولای ۲۰۱۹ است. باید گفت، بیشتر این پیشرفت مربوط به مهاجران خارجی است که به عنوان متخصص یا نیروی کار، مهاجرت به تورنتو را انتخاب کرده‌اند.

شاید این آمار در شرایط کرونا کمی پایین‌تر آمده باشد اما با عبور از همه‌گیری، می‌توان رشد دوباره مهاجرت به کانادا و شهر تورنتو را ملاحظه کرد.

دلایل مهاجرت به تورنتو

دلایل متعددی برای شما وجود خواهد داشت تا یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین شهرهای کانادا را برای مهاجرت برگزینید. در این بین، تنها پیشرفت شهری اهمیت ندارد و شما باید زیبایی‌های طبیعی آن را نیز در نظر داشته باشید.

معیارهای افراد متخصص با مهارت‌های منحصر به فرد شغلی شامل شرایط شغلی ویژه در این شهر، جامعه پیشرفته، حمایت‌های دولت و زیر ساخت‌هایی مانند سیستم حمل و نقل است. همه و همه این امکانات را می‌توانید در این شهر جست‌و‌جو کنید.

در کنار همه این موارد، موقعیت‌های تحصیلی و امکان ادامه آموزش در یک سیستم پیشرفته را می‌توانید با مهاجرت به تورنتو تجربه کنید که اصل مهمی برای نیروهای متخصص است.

موقعیت‌های شغلی با مهاجرت به تورنتو

با‌ گذشت زمان، تورنتو در حال تبدیل به یک مرکز مهم فناوری است که تقاضای صنایع مختلف آن نیز در مورد شغل‌های فناوری‌محور در حال افزایش است. موقعیت‌های شغلی بسیار زیادی برای نیروهای متخصص در آن وجود دارند که با دنیای فناوری گره خورده‌اند و در صورتی که شما از یک مهارت ویژه مرتبط با فناوری بهره می‌برید، مسیر همواری برای مهاجرت به تورنتو در پیش خواهید داشت.

در واقع، افراد متخصص می‌توانند با ثبت و تایید مدارک در سیستم اکسپرس انتری، برای حضور در این کشور اقدام کنند. افراد متخصص دارای شغل‌های فناوری و مقیم خارج از کشور که دارای پروفایل اکسپرس انتری هستند، می‌توانند برای موقعیت‌های شغلی فناوری یا به بیان بهتر برنامه‌های OINP انتاریو اقدام کنند.

در کنار این موضوع، کشور کانادا دارای برنامه Global Talent Stream است که یک فرآیند دو هفته‌ای برای کارفرماهایی است که قصد جذب نیروی متخصص خارجی را دارند.

بیشتر بخوانبد:  خرید دوربین مداربسته بیسم بر روی موبایل irancctv.center

اگر یک جست‌وجوی ساده را در سطح اینترنت انجام دهید خواهید فهمید که کانادا به عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد مهاجرت متخصصان است و افراد ماهر مهاجرت به تورنتو را در اولویت خود می‌دانند.

جامعه شهری و شرایط زندگی مردم

در صورتی که کشور کانادا و شهر تورنتو را برای ادامه تحصیل یا پیشرفت کاری خود بر گزیده‌اید، اصلا اشتباه نکرده‌اید. به طور میانگین و هر ساله، بیش از ۱۰۰ هزار مهاجر خارجی برای کار در تورنتو و یا تحصیل و زندگی وارد این شهر می شود و در واقع، شهرت این شهر نیز به دلیل چند فرهنگی بودن و تنوع جمعیتی آن است.

برای مهاجرت به تورنتو جالب است تا بدانید، این شهر پر جمعیت‌ترین منطقه کانادا به شمار می‌رود و نکته جالب‌تر این است که تقریبا نصف این جمعیت را نیز مهاجران مقیم کانادا تشکیل داده‌اند.

مناطق GTA تورنتو یا مناطقی که بیشترین تمرکز جمعیت در آن قرار دارد، به تنهایی میزبان ۱۱۸ هزار مهاجر خارجی در سال ۲۰۱۹ بود که این میزان در رتبه‌بندی تعداد مهاجران کل کانادا رتبه سوم را در اختیار داشت.

در صورتی که میزان مهاجرت به تورنتو را با دیگر مناطق مانند استان‌های چهارگانه Atlantic، استان Manitoba، ساسکاچوان و سه قلمرو شمالی مقایسه کنیم، تورنتو در صدر قرار خواهد گرفت.

حمایت‌های اقامتی با مهاجرت به کانادا و شهر تورنتو

در شهر بی‌نظیر تورنتو حدود ۲۰۰ مرکز اقامتی برای افراد متخصص و مقیم کانادا وجود دارد که شامل مواردی مانند محل زندگی، تحصیل و سلامت هستند. البته، شما می‌توانید محل‌های مناسب اقامت بانوان را نیز در این شهر بیابید و مکان‌هایی برای قومیت‌ها و مذاهب مختلف نیز در آن فراهم شده است.

زیر ساخت‌ها؛ محل زندگی، حمل و نقل و محل تحصیل در تورنتو

اگر تمام معیارها را در نظر بگیریم، هزینه‌های زیاد پس از مهاجرت به تورنتو نمی‌تواند یک مانع برای زندگی در این شهر باشد. در این منطقه شهری سیستم‌های متعدد حمل و نقل وجود دارند و شما می‌توانید برای حمل و نقل از اتوبوس، قطار شهری، تاکسی‌ها و قطار بین شهری استفاده کنید.

در کنار آن، دو فرودگاه معروف و مشهور که به صورت پیشرفته طراحی شده‌اند نیز، در این محل وجود دارد که Toronto Pearson Airport و Billy Bishop Toronto City Airport هستند.

البته، اگر تصمیم شما ادامه تحصیل در تورنتو است، می‌توانید شش دانشگاه مجهز و پیشرفته و چهار کالج معروف را نیز در آن بیابید و در این بین، جالب است تا بدانید، هر ساله دانشگاه اصلی کانادا بین چند دانشگاه نخست جهانی قرار می‌گیرد.

زیبایی‌ها و جاذبه های توریستی شهر تورنتو

پس از مهاجرت به تورنتو و با حضور در این شهر زیبا و شگفت‌انگیز، مکان‌ها و طبیعت منحصر به فردی را مشاهده خواهید کرد. به عنوان نکته نخست باید گفت، فرهنگ مردم این کشور و آداب آشپزی و فروشگاه‌های موجود در شهر از نکات قابل توجهی است که با مهاجرت به تورنتو و اولین حضور در آن به چشم می‌خورند.

تورنتو بزرگترین شهر کانادا است که براساس آمار سال ۲۰۱۸، جمعیت حدودی ۶.۳ میلیون نفر را در خود جای داده است.

همان‌طور که اشاره شد، این شهر مرکز استان انتاریو کانادا است و در صورتی که بخواهیم یک مقایسه جمعیتی در آمریکای شمالی انجام دهیم، تورنتو پنجمین شهر پس از مکزیکو سیتی، نیویورک، لوس آنجلس و شیکاگو به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانبد:  سیستم اعلام حریق بی سیم چیست و چطور کار می کند

تورنتو کانادا در ابتدا و در سال ۱۷۹۳ با نام یورک شناخته می‌شد که در آن زمان پایتخت کانادای شمالی به شمار می‌رفت. با این حال، این نام در سال ۱۸۳۴ به تورنتو تغییر پیدا کرد و باید گفت، از نظر سطح زندگی و امکانات شهری، چهارمین منطقه در رتبه‌بندی جهانی است.

مهاجرت به تورنتو از نظر تنوع امکانات یک گزینه عالی است و برای نمونه می‌توان تعداد ۸ هزار رستوران آن را نام برد. اگر بخواهیم یکی از بهترین و بزرگترین بازارهای این شهر را نام ببریم، باید St. Lawrence Market آن را در نظر داشته باشیم که تنوع عالی محصولات در آن یکی از بی‌نظیرترین نمونه‌ها در سطح کشور است.

آب و هوای شهر تورنتو کانادا

آب و هوای شهر تورنتو را می‌توان یکی از گرم‌ترین نمونه‌ها در کل کانادا به شمار آورد اما نمی‌توان از سرمای آن در فصول سرد چشم‌پوشی کرد. در واقع، دانستن در مورد شرایط آب و هوایی این شهر نکته مهمی در مورد مهاجرت به تورنتو از نظر به همراه داشتن لباس و لوازم سفر است.

تورنتو آب‌و‌هوای چهار فصلی است و از این نظر شرایطی شبیه مونترال، شیکاگو و نیویورک دارد. جولای گرم‌ترین ماه در تورنتو و سردترین ماه نیز ژانویه است. در کنار آن، شما در ماه سپتامبر میزان باران زیادی را تجربه خواهید کرد که میانگین آن ۳.۳ اینچ است. ژانویه علاوه بر سردترین ماه سال، از نظر وزش باد نیز رتبه اول را در اختیار دارد و در صورتی که علاقه‌مند ورزش‌های آبی و شنا باشید، بهتر است ماه جولای را انتخاب کنید که میانگین دمای آب دریا در آن ۲۱ درجه سانتی‌گراد برآورد شده است.

با مهاجرت به تورنتو، تابستان‌هایی گرم و مرطوب را تجربه خواهید کرد و این زمان‌ها بهترین موقعیت برای تفریح و گردش در طبیعت خواهند بود. البته، با گشت‌و‌گذار در این فصول، شما با مراسم‌های زیادی در سطح شهر و محیط اطراف آن مواجه خواهید شد که طرفداران زیادی دارد.

از نظر آب‌و‌هوایی، دریاچه انتاریو دمای شهر را کمی پایین آورده است اما رطوب ناشی از آن نیز اجتناب‌ناپذیر است. در کنار فصل تابستان، دمای شهر تورنتو در فصل پاییز به ندرت خیلی سرد می‌شود اما شما نیاز به لباس گرم خواهید داشت.

ابتدای فصل پاییز در این شهر آب‌و‌هوای گرمی دارد اما با نزدیک شدن به فصل زمستان شما دمای پایین و شرایط برف را نیز تجربه خواهید کرد. پس از مهاجرت به تورنتو شما زمستان‌هایی ملایم‌تر نسبت به سایر شهرهای این کشور خواهید دید اما آب‌و‌هوا در آن سرد و دمای هوا نیز پایین است. به دلیل وزش بادهای فصلی، سرمای هوا در این فصل می‌تواند مشکل‌زا باشد و حتی در ماه ژانویه تا منفی ۵ درجه سانتی‌گراد نیز خواهد رسید.

wercun4urcyrhbcyrb893yr84uiythu4thu4uthwirj 300x300 مهاجرت به تورنتو

مکان های دیدنی شهر تورنتو

شما در این شهر مکان‌های دیدنی و زیبایی را خواهید یافت و جاذبه‌های گردشگری متعددی برای مهاجران و مردم ساکن تورنتو مهیا شده است. در ادامه چند مورد از بهترین و بی‌نظیرترین محل‌های گردشگری این شهر را بیان می‌کنیم.

بیشتر بخوانبد:  نقد و بررسی ۵ برند برتر دزدگیر اماکن و دزدگیر منزل در ایران

برج CN؛ یکی از منحصر به فردترین سازه‌های جهانی

تورنتو به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرها از نظر شرایط تجارتی شناخته می‌شود و در این آمار، دوازدهمین شهر از نظر قدرت اقتصادی در سطح جهان است. از نظر قدرت اقتصادی و میزان پیشرفت صنایع، مهاجرت به تورنتو یکی از بهترین انتخاب‌ها بین شهرهای دیگر است.

بنابراین، باید هم یک سازه قدرتمند و پیشرفته در این شهر خودنمایی کند. برج CN که در کنار دریاچه انتاریو واقع شده است، دارای ارتفاع ۵۵۳ متری است و در ارتفاع خود، یک رستوران گردان ۳۶۰ درجه‌ای را جای داده است.

آبشارهای نیاگارا؛ زیباترین خلاقیت طبیعت در تورنتو

آبشارهای نیاگارا را می‌توان بهترین جاذبه طبیعی برای مهاجرت به کانادا تلقی کرد که هر ساله، پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان است. این محل توریستی تنها یک ساعت از تورنتو فاصله دارد و ارتفاع آن نیز به ۵۱ تا ۵۷ متر می‌رسد.

حقیقتا، جلوه‌های طبیعی و آب‌و‌هوای منحصر به فرد این مکان پس از مهاجرت به تورنتو، می‌تواند تجربه‌ای جذاب و منحصر به فرد برای هر گردشگری به شمار رود.

آکواریوم طبیعی Ripley’s Aquarium

این جاذبه توریستی که سالیان زیادی از تاسیس آن نگذشته است، در نزدیکی برج CN قرار دارد و با حضور در آن می‌توان گونه‌های بی‌نظیر و شگفت‌انگیزی از آبزیان و موجودات دریایی را ملاحضه کرد.

ویژگی مهم این آکواریم امکان قدم زدن در تونل زیر آبی آن است که می‌توان حس حضور در کنار آبزیان غول پیکر و جذاب را تجربه کرد.

fjcivnhvbfvbuhgciuhiuth4yt89tuy48uthithnu4thn48inrj 300x300 مهاجرت به تورنتو

موزه هنرهای انتاریو؛ معماری کهن و مدرن در یک جا

گالری هنرهای انتاریو یکی از بی‌نظیرترین موزه‌ها در آمریکای شمالی و شامل بیش از ۹۵ هزار اثر هنری است که از سراسر جهان گردآوری شده‌اند. با مهاجرت به تورنتو می‌توانید به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر از این موزه جذاب دیدن کنید و باید گفت، در زمان‌های مختلف سال می‌توان از آن بازدید کرد.

در کنار اثرهای هنری، ساختمان این موزه نیز از طراحی و معماری منحصر به فردی بهره می‌برد که تلفیقی از معماری کهن و مدرن است.

باغ وحش تورنتو؛ جلوه‌ای بی‌نظیر از طبیعت

گونه‌های مختلف و شگفت‌انگیزی را در باغ وحش معروف تورنتو مشاهده خواهید کرد. این محل شامل ۵ هزار گونه متنوع است که می‌توان موجوداتی مانند شیرهای وحشی، ببر، زرافه، پنگوئن، اورانگوتان و … را در آن مشاهده کرد.

این مکان یکی از بهترین نقاط تفریحی خانوادگی است که با مهاجرت به تورنتو می‌توان از آن دیدن کرد و فضای آن منطقه وسیعی را پوشش می‌دهد.

مرکز علمی انتاریو؛ یکی از بهترین مکان های دیدنی شهر تورنتو

مرکز علمی انتاریو یکی از جاذبه‌های گردشگری خانوادگی شهر تورنتو است و حضور در آن می‌تواند تجربه عالی برای کودکان به شمار رود. این مکان تقریبا ۱۰ کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد و در قسمت شمال شرقی مرکز آن قرار گرفته است.

مرکز علمی انتاریو از یک ساختمان مدرن و جذاب تشکیل شده است و می‌توان پس از مهاجرت به تورنتو از بخش‌های مختلف آن مانند فیزیک، فناوری، مخابرات و هوا فضا بازدید کرد.